درياچه آمریکا کره شمالی دونالد ترامپ

درياچه: آمریکا کره شمالی دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی منزل های ایرانی با اجاره‌های دلاری

روزنامه شهروند نوشت:صاحبخانه هایی که منزل هایشان را به دلار اجاره می دهند، این روز ها پدیده شده است اند، آن هم در این بساط بازار ارز که دلار ٤٢٠٠ تومانی کمیاب ا

منزل های ایرانی با اجاره‌های دلاری

منزل های ایرانی با اجاره های دلاری

عبارات مهم : اجاره

بعضی مالکان تهرانی اجاره منزل هایشان را به ارزهای خارجی تعیین و دریافت می کنند

روزنامه شهروند نوشت:صاحبخانه هایی که منزل هایشان را به دلار اجاره می دهند، این روز ها پدیده شده است اند، آن هم در این بساط بازار ارز که دلار ٤٢٠٠ تومانی کمیاب است و فروشندگان بازار آزاد هم به آسانی و در حجم کم دلارهایشان را نمی فروشند.

در آگهی هایی که روی سایت دیوار یا سایر املاک به صورت اینترنتی فایل شده است اند، منزل های زیادی در شمال شهر به چشم می خورد که اجاره هایشان را به صورت دلار دریافت می کنند. اجاره بهای دلاری را با قیمت های مرسوم منطقه که می سنجی، متوجه می شوی که آن ها قیمت دلار را بین ٦ هزار تا ٦ هزار و ٦٠٠ تومان در نظر گرفته اند. مدیر یکی از آژانس های بزرگ مسکن می گوید؛ املاکی که با دلار اجاره داده می شوند، تنها مختص خارجی هایی است که در کشور عزیزمان ایران اقامت می کنند، ولی سایر بنگاه های املاک می گویند، منزل ها را به اتباع ایرانی هم براساس دلار اجاره می دهند.

منزل های ایرانی با اجاره‌های دلاری

این عنوان درحالی رخ می دهد که علی فاضلی، مدیر اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران تأکید می کند؛ این عنوان جرم است و براساس قانون نظام صنفی و قانون مدنی کشور عزیزمان ایران تنها استفاده از وجه مرسوم مملکت یعنی «ریال» مجاز است و هیچ صاحبخانه ای یا صاحب کالا و خدماتی حق ندارد کالا و خدماتش را با دلار یا سایر پول های خارجی با اتباع ایرانی معامله کند. بنگاه های تهرانی می گویند زیاد مستاجران خارجی چینی ها و روسی ها هستند و جهت اقامت های کوتاه مدت کاری به کشور عزیزمان ایران می آیند

خانه های لاکچری در صدر اجاره با دلار

روزنامه شهروند نوشت:صاحبخانه هایی که منزل هایشان را به دلار اجاره می دهند، این روز ها پدیده شده است اند، آن هم در این بساط بازار ارز که دلار ٤٢٠٠ تومانی کمیاب ا

خانه هایی که بیشترشان در نقاط شمالی و لاکچری شهر هستند و امکانات بالایی دارند. امکاناتی مانند مبلمان و وسایلی که به وسیله بزرگترین برند های خارجی ساخته شده است اند، استخر، سونا، جکوزی، روف گاردن و… در این میان منزل هایی با امکانات معمولی هم زیاد به چشم می آیند که آن ها هم غالبا در شمال شهر واقع شده است اند و البته در مناطق میانگین رو به اوج مانند سعادت آباد و سهروردی هم به چشم می خورند.

آپارتمان ٩٠متری دوخوابه، تک واحدی در خیابان شریعتی- قلهک یکی از این موارد است که بدون ودیعه و با کرایه ١٣٠٠دلار در ماه اجاره داده می شود. اگر قیمت دلار را ٦٤٠٠ تومان بازار آزاد در نظر بگیریم، این آپارتمان در واقع ماهانه ٨ میلیون و ٣٢٠ هزار تومان اجاره داده می شود. این عنوان درحالی رخ می دهد که آپارتمان های نوساز ٩٠متری در خیابان شریعتی- قلهک معمولا با اجاره بهایی بین ٥,٥ تا ٧ میلیون تومان در ماه و بدون رهن فایل شده است اند.

مورد دیگر آپارتمانی ١٤٠متری در مقصود بیک تجریش و مبله شده است است که سن بنا ٣ساله هست. این آپارتمان با امکانات سونا، استخر و جکوزی و روف گاردن به قیمت ٣٥٠٠دلار در ماه جهت اجاره فایل شده است هست. به عبارتی بهای اجاره این آپارتمان با دلار آزاد ٢٢ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان در ماه هست.

منزل های ایرانی با اجاره‌های دلاری

در فایل های اجاره املاک یکی از سایت ها آپارتمان ١٩٥متری و با قدمت ٣ سال در همین منطقه با اجاره بهای ٢٠ میلیون تومان در ماه فایل شده است هست، البته آپارتمان های دیگری با موقعیت مشابه تقریبا با همین قیمت اجاره بها وجود دارند.

مورد دیگر از آپارتمان هایی با اجاره دلاری، واحدی ١٩٥متری در جردن و سه خوابه و با امکانات معمولی است که ٣٦٠٠دلار در ماه جهت اجاره گذاشته

روزنامه شهروند نوشت:صاحبخانه هایی که منزل هایشان را به دلار اجاره می دهند، این روز ها پدیده شده است اند، آن هم در این بساط بازار ارز که دلار ٤٢٠٠ تومانی کمیاب ا

شده هست؛ و آپارتمان دیگری که ١٥٠متر است و در سهروردی واقع شده است هست، با ١٢٠٠دلار در ماه جهت اجارهگذاشته است.

اجاره منزل دلاری به ایرانی ها غیرقانونی است

محمود زعفرانلو مالک یکی از آژانس های املاک بزرگ کشور عزیزمان ایران به «شهروند» می گوید: اجاره به دلار فقط در مورد آپارتمان هایی است که قرار است به خارجی ها داده شود و البته آن هم شرایط خاص خود را دارد.

منزل های ایرانی با اجاره‌های دلاری

او در توضیح این شرایط می گوید: قرارداد به لاتین تنظیم می شود و قبل از آن مجوز اقامت مستاجر از سوی کنسولگری آن کشور در کشور عزیزمان ایران تأیید می شود.

این عنوان درحالی است که سایر بنگاهداران املاک اعلام می کنند مالک شرط خارجی بودن را جهت مستاجرش نگذاشته است و ایرانی ها هم می توانند با پرداخت اجاره دلاری منزل را کرایه کنند.

خانه هایی که بیشترشان شماره تماس بنگاهداران را به جای مالک قید کرده اند. این درحالی است که مصطفی قلی خسروی، مدیر اتحادیه مشاوران املاک کشور به «شهروند» می گوید: اجاره منزل به صورت دلار به ایرانی ها غیرقانونی است و چنانچه موردی را مردم به اتحادیه گزارش کنند حتما با آن برخورد می شود.

علی فاضلی، مدیر اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران هم به «شهروند» تأکید می کند: هرگونه معامله با ایرانی ها براساس پولی غیراز وجه مرسوم مملکت ممنوع است و صاحبان صنوفی که کالا و خدماتشان را با پول خارجی به ایرانی ها عرضه کنند به دادگاه معرفی می شوند.

او که ادعا می کند عنوان اجاره به دلار را جهت نخستین بار است که می شنود می گوید: هرگونه گزارشی دراین باره دریافت کنند به صورت قانونی با آن برخورد می کنند.

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | خارجی | ایرانی | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz